Харківський Народний Архів
Russian Ukrainian English
Головна ► Генеалогія ► Дослідження ▼ 

Генеалогічне дослідження

Генеалогія - термін грецького походження, що в перекладі означає знання (у найширшому значенні цього слова) про сім'ю, рід. Як прикладна історична дисципліна генеалогія займається вивченням споріднених взаємозв'язків людей, історією родів, походженням окремих осіб, встановленням родинних зв'язків, складанням поколінних розписів і генеалогічних древ.

За радянських часів було небезпечно цікавитися своїм походженням - існував певний ризик у з'ясуванні того, що ваші предки були дворянами або купцями. Тому в наш час люди втратили безцінні знання про своє коріння. Зараз ці знання обмежуються уривчастою інформацією про прадідів.

Якщо Вам цікава історія вашого роду, Вас постійно турбують питання: "Хто я такий, хто мої предки, де вони жили і чим займалися?" - дійте!..

Компанія ТОВ "НВСЦ "Харківський народний архів" допоможе Вам відшукати відповіді на Ваші запитання і пропонує наступні послуги в сфері генеалогії:

Складання родоводу

Родовід складається на базі проведеного генеалогічного дослідження, яке містить наступну інформацію:

  • прізвище, ім'я, по батькові предка;
  • дата і місце народження;
  • віросповідання;
  • суспільний стан.

Генеалогічне дослідження - пошук генеалогічної інформації (документально підтверджених зв'язків: нащадок - батько, ім'я, час і місце народження, суспільний стан) Ваших предків на підставі архівних документів

Існує два типа родоводів: висхідний і спадний.

У висхідному родоводі об'єктом дослідження є особа, про предків якої збирається інформація. З неї починають, а потім вже йдуть висхідними сходами до батька, діда, прадіда і т.д.

При складанні спадного родоводу починають з найвіддаленішого з відомих предків і поступово переходять до його нащадків. Такий родовід дозволяє наочно представити загальну картину життя і діяльності роду, починаючи з більш віддалених часів і поступово наближаючись до сьогодення.

Біографічне дослідження

Біографічне дослідження - це генеалогічне дослідження, метою якого є отримання документально підтвердженої інформації про сім'ю, фізичний, соціальний та матеріальний стан певного предка.

За бажанням Замовника біографічне дослідження може проводитися за такими напрямками:

  • Сім'я та фізичний стан предка (дати і місця шлюбів, імена свідків, дати і місця розлучень, дата і місце поховання, місця проживання, віросповідання, фото, портрети, відомості про хворобу, причини смерті).
  • Соціальний та матеріальний стан предка (освіта, займані посади, матеріальний стан, політичні переконання, фото, портрети, свідчення сучасників, відносини з законом).

Генеалогічна експертиза

Сьогодні існує думка, що організації, які займаються генеалогією, за певну суму грошей вигадують всім бажаючим знатне походження.

Ця думка помилкова, тому що без документів, засвідчених архівами, такий родовід є звичайною фантастичною історією.

Генеалогія спирається тільки на офіційні документи. Ніякі домисли (навіть за великі гроші) в даній галузі неможливі.

Метою генеалогічної експертизи є підтвердження автентичності або повноти дослідження Вашого родоводу.

Експертиза включає в себе аналіз матеріалів генеалогічного дослідження, уточнення наявності в архівах фондів і документів, зазначених у звіті дослідження, а також визначає перспективність подальшого пошуку. Підсумком експертизи є звіт, що містить опис виконаної роботи, підтвердження достовірності джерел дослідження через архівні довідки або завірені копії, рекомендації щодо подальшого дослідження родоводу в тому чи іншому напрямку.

Консультація з питань генеалогії

Генеалогічна консультація прийде на допомогу, якщо Ви лише починаєте вивчати історію своєї родини. Така консультація буде доречна і при зіткненні з труднощами у вже розпочатому дослідженні. Дана послуга передбачає складання плану роботи, інструкції з вказівкою на методологічні особливості пошуку (історична ситуація, соціальний статус, адміністративно-територіальні зміни і т.п.), на ситуацію з певними архівами, прогнозування глибини дослідження, допомогу в листуванні з архівами, пошук місцевих фахівців і т.п.

Гарантією автентичності дослідження, проведеного компанією ТОВ "НВСЦ "Харківський народний архів", стануть копії усіх архівних документів, які нам вдасться знайти, і які Ви отримаєте на руки.Вгору Головна    Послуги    Генеалогія    Тарифи    Інше    Контакти

© Харківський Народний Aрхів (Україна, м.Харков), тел. (057) 731-46-85, 731-11-44, E-Mail: